Kutyatartás télen:
Sok célból, sok feladatra tenyésztettünk kutyákat és azok élettani szükségletei kellően el is térnek a vad elődök igényeitől. Így egyes fajták hideggel szembeni
ellenálló, képessége is eltérő. Némelyik nagyon jól tűri a szélsőséges viszonyokat mások, viszont nem kellőképpen. Gondoljunk a szánhúzókra, akik extrém helyzetekben is megállják a helyüket. Ezen állatok alkalmazkodó képessége elképesztő. Tekintettel kell lenünk-kutyánk méretével, kondíciójával, szőrzetének, bőrének, állapotára, tartási körülményeire, esteleges rejtett, vagy ismert krónikus betegségeire.
Kerben tartott kutyák:
Általában ők azok, melyek viszonylag nagy testűek, hosszabb szőrrel rendelkeznek és a feladatuk a házőrzés, és jelzés. A legfontosabb, hogy jó minőségű tápanyagokban gazdag tápot kapjanak. Emellett fontos a kutya fedett helyéről gondoskodni. És még kilehet egészíteni valamilyen meleg ruhaanyaggal, amely a kutya megfázását ki hűlését megakadályozza. De arra figyelni kell, hogy ezek nehogy bepenészedjenek!
Figyeljünk az ivóvizére, hogy ne legyen befagyva de, ha mégis naponta többször is cseréljük ki a szükséges.
Nagy gondot kell fordítani arra is, ha a kutyánkat télen beengedjük lakásunkba melegedni, és mikor már kiengedjük ne egyből az udvarra, engedjük a hidegre, hanem egy hidegebb helyre és aztán az udvarra. Ezzel ellehet kerülni a megfázást is.
|